2020 Baseball Schedule

Thursday February 20, 2020
Friday February 21, 2020
Saturday February 22, 2020
Gwynedd Mercy
Saturday, February 22
10:00 AM
@ Washington, D.C.
Lebanon Valley
Saturday, February 22
11:00 AM
Saturday, February 22
11:30 AM
@ St. Mary's (Md.)
St. John Fisher
Saturday, February 22
12:00 PM
Lebanon Valley
Saturday, February 22
2:00 PM
St. John Fisher
Saturday, February 22
3:00 PM
Greensboro
Saturday, February 22
3:30 PM
Sunday February 23, 2020
Stevenson
Sunday, February 23
10:00 AM
@ Washington, D.C.
New Jersey City
Sunday, February 23
12:00 PM
Misericordia
Sunday, February 23
12:00 PM
Arcadia
Sunday, February 23
1:30 PM
Gallaudet
Sunday, February 23
2:00 PM
Mt. St. Mary (N.Y.)
Sunday, February 23
3:00 PM
@ St. Mary's (Md.)
Tuesday February 25, 2020
Gwynedd Mercy
Tuesday, February 25
3:00 PM
Friday February 28, 2020
Marietta
Friday, February 28
3:00 PM
Eastern
Friday, February 28
3:00 PM
Saturday February 29, 2020
Kean
Saturday, February 29
11:30 AM
New Jersey City
Saturday, February 29
12:00 PM
Elmira (N.Y.)
Saturday, February 29
12:00 PM
Wm. Paterson
Saturday, February 29
12:00 PM
New Jersey City
Saturday, February 29
2:30 PM
Elmira (N.Y.)
Saturday, February 29
2:30 PM
Susquehanna
Saturday, February 29
2:45 PM
@ at Kean
Wm. Paterson
Saturday, February 29
3:00 PM
Cortland
Saturday, February 29
4:00 PM
Sunday March 01, 2020
Juniata
Sunday, March 01
11:00 AM
Gallaudet
Sunday, March 01
1:00 PM
Roanoke
Sunday, March 01
2:00 PM
Baltimore Invitational
Juniata
Sunday, March 01
2:00 PM
Monday March 02, 2020
Monday, March 02
3:00 PM
Tuesday March 03, 2020
TCNJ
Tuesday, March 03
3:00 PM
Wednesday March 04, 2020
Ohio Northern
Wednesday, March 04
TBA
@ Auburndale/Winter Haven, Fla.
Messiah
Wednesday, March 04
3:00 PM
Rutgers-Camden
Wednesday, March 04
3:30 PM
Penn St.-Harrisburg
Wednesday, March 04
4:00 PM
Scranton
Wednesday, March 04
5:00 PM
Friday March 06, 2020
Lesley
Friday, March 06
TBA
@ Winter Haven, FL Russ Matt Invitational
Pitt.-Greensburg
Friday, March 06
10:00 AM
@ Auburndale, Fla.
Pitt.-Greensburg
Friday, March 06
12:30 PM
@ Auburndale, Fla.
Saturday March 07, 2020
Suffolk
Saturday, March 07
10:00 AM
@ RussMatt Central Florida Invitational Winter Haven, Fla. | Chain of Lakes #5
Ill. Wesleyan
Saturday, March 07
10:00 AM
@ Auburndale, Fla.
CCNY
Saturday, March 07
12:00 PM
Suffolk
Saturday, March 07
1:00 PM
@ RussMatt Central Florida Invitational Winter Haven, Fla.| Chain of Lakes #5
Beloit
Saturday, March 07
1:30 PM
@ Auburndale, Fla.
Stevens Institute
Saturday, March 07
2:00 PM
CCNY
Saturday, March 07
2:30 PM
Sunday March 08, 2020
Marymount (Va.)
Sunday, March 08
10:00 AM
@ Fort Pierce, Fla.
CCNY
Sunday, March 08
12:00 PM
Wittenberg
Sunday, March 08
12:00 PM
@ Fort Myers, FL | Spring Break Lee County Player Development Complex | Field 2
Marymount (Va.)
Sunday, March 08
12:30 PM
@ Fort Pierce, Fla.
La Roche
Sunday, March 08
3:00 PM
@ Port Charlotte, FL Snowbird Classic
Wittenberg
Sunday, March 08
3:00 PM
@ Fort Myers, FL | Spring Break Lee County Player Development Complex | Field 2
Concordia-M'head
Sunday, March 08
3:30 PM
@ Winter Haven, Fla. | Lake Myrtle Park #5 RussMatt Invitational
Concordia-M'head
Sunday, March 08
6:00 PM
@ Winter Haven, Fla. | Lake Myrtle Park #5
Monday March 09, 2020
Rensselaer
Monday, March 09
9:00 AM
@ Winter Haven, Fla. | Chain of Lakes Stadium
Mount Union
Monday, March 09
10:00 AM
@ Winter Haven, Fla. (RussMatt Invitational)
Monmouth (Ill.)
Monday, March 09
10:00 AM
@ Fort Pierce, Fla.
Wooster
Monday, March 09
12:00 PM
@ Fort Myers, Fla.
Mount Union
Monday, March 09
12:30 PM
@ Winter Haven, Fla. (RussMatt Invitational)
Monmouth (Ill.)
Monday, March 09
12:30 PM
@ Fort Pierce, Fla.
Messiah
Monday, March 09
4:00 PM
Tuesday March 10, 2020
Hiram
Tuesday, March 10
9:00 AM
@ Fort Myers, Fla. Terry Park
Dominican (Ill.)
Tuesday, March 10
10:00 AM
@ Vero Beach, Fla.
La Roche
Tuesday, March 10
12:00 PM
@ Port Charlotte, FL Snowbird Classic
Hiram
Tuesday, March 10
12:00 PM
@ Fort Myers, Fla. Terry Park
Delaware Valley
Tuesday, March 10
7:00 PM
@ Fort Pierce, Fla.
Wednesday March 11, 2020
Becker
Wednesday, March 11
10:00 AM
@ RussMatt Invitational | Sanford Stadium
Washington (Mo.)
Wednesday, March 11
12:00 PM
@ Winter Haven, Fla. | Lake Myrtle Park #4
La Roche
Wednesday, March 11
12:00 PM
@ Port Charlotte, FL Snowbird Classic
Becker
Wednesday, March 11
12:30 PM
@ RussMatt Invitational | Sanford Stadium
Wooster
Wednesday, March 11
4:00 PM
@ Port Charlotte, Fla.
Thursday March 12, 2020
Carroll (Wis.)
Thursday, March 12
9:00 AM
Marymount (Va.)
Thursday, March 12
10:00 AM
@ Fort Pierce, Fla.
Dominican (Ill.)
Thursday, March 12
10:00 AM
@ Fort Pierce, Fla.
Mount Union
Thursday, March 12
3:00 PM
@ Winter Haven, Fla. | Lake Myrtle Park #5
Plymouth St.
Thursday, March 12
3:00 PM
@ Fort Myers, Fla. Terry Park #1
Mount Union
Thursday, March 12
5:30 PM
@ Winter Haven, Fla. | Lake Myrtle Park #5
Friday March 13, 2020
Penn St.-Abington
Friday, March 13
9:00 AM
@ Winter Haven, Fla. | Lake Myrtle Park #5
Defiance
Friday, March 13
9:00 AM
@ Fort Myers, Fla. Gene Cusic Collegiate Classic
Suffolk
Friday, March 13
10:00 AM
@ Auburndale, Fla.
Norwich
Friday, March 13
10:00 AM
@ Vero Beach, Fla.
Friday, March 13
11:00 AM
@ Fort Pierce, Fla.
Defiance
Friday, March 13
12:00 PM
@ Fort Myers, Fla. Gene Cusic Collegiate Classic
Mass.-Dartmouth
Friday, March 13
12:30 PM
@ Winter Haven, Fla. | Lake Myrtle Park #5
Suffolk
Friday, March 13
12:30 PM
@ Auburndale, Fla.
Norwich
Friday, March 13
12:30 PM
@ Vero Beach, Fla.
Friday, March 13
1:30 PM
@ Fort Pierce, Fla.
St. Joseph's (Brkln)
Friday, March 13
3:00 PM
@ Fort Myers, Fla. Gene Cusic Collegiate Classic
Saturday March 14, 2020
Plymouth St.
Saturday, March 14
9:00 AM
@ Fort Myers, Fla. Terry Park #3
Dominican (Ill.)
Saturday, March 14
9:30 AM
@ Fort Pierce, Fla.
Immaculata
Saturday, March 14
9:30 AM
@ Fort Pierce, Fla.
Mt. Aloysius
Saturday, March 14
10:00 AM
@ Lakeland, Fla.
Immaculata
Saturday, March 14
12:00 PM
@ Fort Pierce, Fla.
Mt. Aloysius
Saturday, March 14
12:30 PM
@ Lakeland, Fla.
Middlebury
Saturday, March 14
1:00 PM
Sunday March 15, 2020
St. Joseph's (Brkln)
Sunday, March 15
9:00 AM
@ Fort Myers, Fla. Gene Cusic Collegiate Classic
Middlebury
Sunday, March 15
11:30 AM
Elmira (N.Y.)
Sunday, March 15
1:00 PM
Middlebury
Sunday, March 15
2:00 PM
Framingham St.
Sunday, March 15
2:30 PM
@ Auburndale, Fla.
Elmira (N.Y.)
Sunday, March 15
3:00 PM
Framingham St.
Sunday, March 15
5:30 PM
@ Auburndale, Fla.
Monday March 16, 2020
Farmingdale State
Monday, March 16
12:00 PM
@ Florida (Spring Break)
Me.-Farmington
Monday, March 16
3:00 PM
@ Leesburg, Fla. (Pat Thomas Field) RussMatt Central Florida Invitational
Farmingdale State
Monday, March 16
3:00 PM
@ Florida (Spring Break)
Me.-Farmington
Monday, March 16
5:30 PM
@ Leesburg, Fla. (Pat Thomas Field) RussMatt Central Florida Invitational
Tuesday March 17, 2020
St. Michael's
Tuesday, March 17
12:00 PM
@ Fort Myers, Fla.
Lancaster Bible
Tuesday, March 17
3:30 PM
Widener
Tuesday, March 17
3:30 PM
Penn. St.-Mont Alto
Tuesday, March 17
3:30 PM
Simpson
Tuesday, March 17
3:45 PM
@ Auburndale, Fla. (Lake Myrtle Complex, Field #5) RussMatt Invitational
Wednesday March 18, 2020
Brockport
Wednesday, March 18
1:00 PM
@ Auburndale, Fla. (Lake Myrtle #5) RussMatt Central Florida Invitational
Stevenson
Wednesday, March 18
3:00 PM
Penn St.-Abington
Wednesday, March 18
3:30 PM
Wednesday, March 18
3:30 PM
DeSales
Wednesday, March 18
3:30 PM
Penn St. Brandywine
Wednesday, March 18
4:30 PM
@ Maple Zone | Aston, Pa.
Thursday March 19, 2020
Gallaudet
Thursday, March 19
9:00 AM
Wis.-Superior
Thursday, March 19
1:00 PM
@ Auburndale, Fla. (Lake Myrtle #1) RussMatt Central Florida Invitational
Thursday, March 19
3:30 PM
Friday March 20, 2020
Friday, March 20
9:30 AM
Wooster
Friday, March 20
12:00 PM
@ Fort Myers, Fla.
Rutgers-Camden
Friday, March 20
2:30 PM
@ Winter Haven, Fla. (Chain of Lakes Stadium) RussMatt Central Florida Invitational
Kean
Friday, March 20
3:30 PM
New Jersey City
Friday, March 20
3:30 PM
Gwynedd Mercy
Friday, March 20
3:30 PM
Lancaster Bible
Friday, March 20
3:30 PM
Rutgers-Camden
Friday, March 20
5:00 PM
@ Winter Haven, Fla. (Chain of Lakes Stadium) RussMatt Central Florida Invitational
Saturday March 21, 2020
St. Norbert
Saturday, March 21
9:30 AM
@ Auburndale, Fla. (Lake Myrtle #3) RussMatt Central Florida Invitational
Saturday, March 21
9:30 AM
Penn St.-Berks
Saturday, March 21
12:00 PM
Saturday, March 21
12:30 PM
Penn St.-Berks
Saturday, March 21
3:00 PM
Sunday March 22, 2020
Sunday, March 22
9:30 AM
Penn St.-Harrisburg
Sunday, March 22
12:00 PM
Gwynedd Mercy
Sunday, March 22
12:00 PM
Drew
Sunday, March 22
12:00 PM
Penn St.-Berks
Sunday, March 22
12:30 PM
Gwynedd Mercy
Sunday, March 22
2:00 PM
Penn St.-Harrisburg
Sunday, March 22
3:00 PM
Drew
Sunday, March 22
3:00 PM
Penn St.-Berks
Sunday, March 22
3:30 PM
Monday March 23, 2020
Gallaudet
Monday, March 23
7:00 PM
Tuesday March 24, 2020
Penn State York
Tuesday, March 24
TBA
Lebanon Valley
Tuesday, March 24
3:30 PM
Tuesday, March 24
3:30 PM
Misericordia
Tuesday, March 24
3:30 PM
Immaculata
Tuesday, March 24
3:30 PM
Wednesday March 25, 2020
Stevenson
Wednesday, March 25
3:00 PM
Lebanon Valley
Wednesday, March 25
3:30 PM
Catholic
Wednesday, March 25
6:00 PM
Thursday March 26, 2020
Gwynedd Mercy
Thursday, March 26
3:30 PM
Messiah
Thursday, March 26
3:30 PM
Juniata
Thursday, March 26
3:30 PM
Saturday March 28, 2020
Saturday, March 28
12:00 PM
Saturday, March 28
12:00 PM
Saturday, March 28
12:00 PM
Saturday, March 28
12:00 PM
Saturday, March 28
3:00 PM
Saturday, March 28
3:00 PM
Saturday, March 28
3:00 PM
Saturday, March 28
3:00 PM
Tuesday March 31, 2020
Tuesday, March 31
3:30 PM
Tuesday, March 31
3:30 PM
Wednesday April 01, 2020
DeSales
Wednesday, April 01
3:30 PM
Friday April 03, 2020
Friday, April 03
3:30 PM
Friday, April 03
3:30 PM
Friday, April 03
3:30 PM
Saturday April 04, 2020
Saturday, April 04
12:00 PM
Saturday, April 04
12:00 PM
Saturday, April 04
2:30 PM
Saturday, April 04
3:00 PM
Tuesday April 07, 2020
Tuesday, April 07
3:30 PM
Tuesday, April 07
3:30 PM
Tuesday, April 07
3:30 PM
Tuesday, April 07
3:30 PM
Wednesday April 08, 2020
Rutgers-Camden
Wednesday, April 08
3:30 PM
Scranton
Wednesday, April 08
5:00 PM
Friday April 10, 2020
Friday, April 10
3:30 PM
Friday, April 10
3:30 PM
Friday, April 10
3:30 PM
Saturday April 11, 2020
Saturday, April 11
12:00 PM
Saturday, April 11
12:00 PM
Saturday, April 11
12:00 PM
Saturday, April 11
3:00 PM
Saturday, April 11
3:00 PM
Saturday, April 11
3:00 PM
Tuesday April 14, 2020
Tuesday, April 14
3:30 PM
Tuesday, April 14
3:30 PM
Tuesday, April 14
3:30 PM
Friday April 17, 2020
Friday, April 17
3:30 PM
Friday, April 17
3:30 PM
Friday, April 17
3:30 PM
Saturday April 18, 2020
Saturday, April 18
12:00 PM
Saturday, April 18
12:00 PM
Saturday, April 18
12:00 PM
Saturday, April 18
2:30 PM
Saturday, April 18
3:00 PM
Saturday, April 18
3:00 PM
Tuesday April 21, 2020
Tuesday, April 21
3:30 PM
Tuesday, April 21
3:30 PM
Tuesday, April 21
3:30 PM
Wednesday April 22, 2020
Friday April 24, 2020
Friday, April 24
3:30 PM
Friday, April 24
3:30 PM
Friday, April 24
3:30 PM
Friday, April 24
3:30 PM
Saturday April 25, 2020
Saturday, April 25
12:00 PM
Saturday, April 25
12:00 PM
Saturday, April 25
2:30 PM
Saturday, April 25
3:30 PM
Sunday April 26, 2020
DeSales
Sunday, April 26
6:00 PM
Tuesday April 28, 2020
Messiah
Tuesday, April 28
4:00 PM
Thursday April 30, 2020
Centennial Conference Playoffs
Thursday, April 30
TBA
Thursday, April 30
TBA
Thursday, April 30
3:00 PM
Saturday May 02, 2020
Saturday, May 02
TBA
Saturday, May 02
TBA
Centennial Conference Playoffs
Saturday, May 02
TBA
Sunday May 03, 2020
Sunday, May 03
TBA
Sunday, May 03
TBA
Centennial Conference Playoffs
Sunday, May 03
TBA
Friday May 08, 2020
Rowan
Friday, May 08
3:00 PM
* Conference
% Post season