All-CC Men's Swimming: Leyens Earns Individual Honors


Ogden Leyens, Gettysburg

FIRST TEAM
Name, School, Year, Event, Hometown / High School

Adam Dias, Gettysburg, Fr, 200 Breast, Wilmington, Del. / Charter School of Wilmington

Tyler Dougherty, Gettysburg, Jr, 50/100 Free, 100 Breast, 200/400 FR, West Chester, Pa. / Salesianum School (Del.)

Ogden Leyens, Gettysburg, Fr, 200/500/1650 Free, 200/400 FR, Fort Washington, Pa. / Upper Dublin

Francisco Nieves, Gettysburg, Soph, 200/400 FR, Alexandria, Va. / Edison

Parker Sorenson, Gettysburg, Soph, 200/400 FR, Evergreen, Colo. / Home School

Liam Fitzstevens, Swarthmore, Sr, 400 MR, 400 IM, 800 FR, 200 Back, Rochester, N.Y. / Wilson Magnet

Alejandro Hernandez, Swarthmore, Jr, 200/400 MR, Leonia, N.J. / Leonia

Michael Lutzker, Swarthmore, Soph, 800 FR, Walnut Creek, Calif. / Las Lomas

Steve Sekula, Swarthmore, Sr, 800 FR, Richboro, Pa. / Council Rock North

Chris Smith, Swarthmore, Soph, 200/800 FR, 200 MR, Lexington, Mass. / Lexington

Andrew Steele, Swarthmore, Sr, 200 FR, 200/400 MR, 100 Fly, Katy, Texas / Seven Lakes

Jeff Tse, Swarthmore, Soph, 200 FR, 200 IM, 200/400 MR, Ellicott City, Md. / Centennial

Charles Yang, Swarthmore, Soph, 200 FR, Naperville, Ill. / Shanghai American

William Benn, Ursinus, Sr, 100 Back, Summit, N.J. / Summit

James Callaghan, Ursinus, Soph, 200 Fly, Staten Island, N.Y. / Monsignor Farrell

 

Most Outstanding Performer – Ogden Leyens, Fr, Gettysburg

Rookie Outstanding Performer – Ogden Leyens, Fr, Gettysburg

Coach of the Year – Karin Colby, Swarthmore

 

HONORABLE MENTION

Eric Dietrich-Peterson, Franklin & Marshall, Fr, 400 MR, Douglassville, Pa. / Clearing House

Samuel Eaton, Dickinson, Sr, 200 Breast, Port Matilda, Pa. / State College

Timothy Gould, Franklin & Marshall, Soph, 400 MR, Darien, Conn. / Darien

Eric Lang, Franklin & Marshall, Jr, 400 MR,  Woodstock, Md. / McDonogh

Danny Sanders, Franklin & Marshall, Soph, 100 Fly, 400 MR, Hillsborough, N.J. / Hillsborough

Francisco Nieves, Gettysburg, Soph, 100 Free, Alexandria, Va. / Edison

Josh Parker, Gettysburg, Fr, 1650 Free, Millington, N.J. / Watching Hills

Liam Fitzstevens, Swarthmore, Sr, 200 IM, 400 FR, Rochester, N.Y. / Wilson Magnet

Chris Smith, Swarthmore, Soph, 400 FR, Lexington, Mass. / Lexington

Andrew Steele, Swarthmore, Sr, 50 Free, 400 FR, Katy, Texas / Seven Lakes

Jeff Tse, Swarthmore, Soph, 100 Back, 400 FR, Ellicott City, Md. / Centennial

William Benn, Ursinus, Sr, 200 Back, Summit, N.J. / Summit

James Callaghan, Ursinus, Soph, 400 IM, Staten Island, N.Y. / Monsignor Farrell

Dylan Cooper, Ursinus, Sr, 800 FR, Southampton, Pa. / William Tennent

Casey Lear, Ursinus, Fr, 800 FR, Lancaster, Pa. / Hempfield

Colin McNamara, Ursinus, Jr, 200 Fly, Phoenxville, Pa. / Great Valley

Jake Menzer, Urinus, Fr, 200/500 Free,  800 FR, Newark, Del. / Delaware Military Academy

Marcus Wagner, Ursinus, Sr, 800 FR, Shavertown, Pa. / Dallas

Patrick Elliott, Washington College, Sr, 200 MR, Media, Pa. / Salesianum School (Del.)

Kevin Mackenzie, Washington College, Jr, 100 Breast, 200 MR, Silver Spring, Md. / St. John's College H.S. (D.C.)

Aidan Sullivan, Washington College, Fr, 200 MR, Midlothian, Va. / Trinity Episcopal School

Cody Weiler, Washington College, Jr, 200 MR,  Boyertown, Pa. / Boyertown Area

 

Sportsmanship Team

Sam Eaton, Dickinson, Port Matilda, Pa. / State College

Justin Atkinson, Franklin & Marshall, Jr, Kendall Park, N.J. / South Brunswick

Adam Dias, Gettysburg, Fr, Wilmington, Del. / Charter School of Wilmington

Jeremy Simon, McDaniel, Melville, N.Y. / Half Hollow Hills East

Henry Wilson, Swarthmore, Jr, Jacksonville, Fla. / Episcopal

Daniel Becker, Ursinus, Soph, Fairfax, Va. / Lake Braddock SS

Karl Melchior, Washington College, Soph, Whippany, N.J. / Whippany Park